İnstagram Arama Geçmişini Silme Nasıl Yapılır?

İnstagram Arama Geçmişini Silme Nasıl Yapılır?

İnstagram Arama Geçmişini Silme Nasıl Yapılır?

İnstagram arama geçmişini silme işlemi uygulamak isteyen pek çok kullanıcı bulunabiliyor. Instagram arama geçmişini ortadan kaldırmak aslında oldukça basit.

Instagram, günümüzün en büyük sosyal medya platformlarından birisi. Facebook’a göre daha küçük bulunan bu uygulama, buna rağmen etkili bir pazar payına ev sahipliği yapıyor. Instagram kullanıcılarının merak ettiği konulardan birisi olan arama geçmişini silme konusu, birçok kişi için önemli olabilir. Lafı çok uzatmadan hemen konuya geçiş yapalım.

İnstagram Arama Geçmişini Silme

Instagram’da arama geçmişini silmek aslında oldukça kolay. Bunun için öncelikli olarak yapılması gereken adım Instagram uygulamasına girmek. Eğer hesaba giriş yapılmadıysa hemen hesaba giriş yapmak gerekiyor. Instagram uygulaması ve Instagram hesabı açık ise artık uygulanması gereken adımları açıklamaya başlayabiliriz. Arama geçmişini silmek adına öncelikle profile girmek gerekiyor. Sonrasında ayarlara geçiş yapılmalı. Ayarlardayken güvenlik sekmesine girilmeli ve bu sekmede yer alan “Arama Geçmişini Temizle” seçeneğine basılmalı. Kullanıcılar bu aşamada ister birkaç tane aramayı ister “Tümünü Temizle” diyerek tüm aramaları silebiliyor.

Instagram arama geçmişini silme işlemi aynı zamanda masaüstü üzerinden de yapılabiliyor. Masaüstünden arama geçmişini silmek adına öncelikle profile ve buradan ayarlara geçiş yapmak gerekiyor. “Gizlilik ve Güvenlik” seçeneğine tıkladıktan sonra “Hesap Verileri” altında yer alan “Hesap Verilerini Görüntüle” bağlantısına girmek gerekiyor. Bu kısma girdikten sonra “Hesap Hareketleri” altında yer alan “Arama geçmişi” kısmından arama geçmişine ulaşılabiliyor. Bu alan üzerinden kullanıcı bazı veya tüm aramaları kaldırarak temiz bir arama sayfasına sahip oluyor.

Instagram’da arama geçmişini kaldırmak isteyen bir kişinin pek çok sebebi bulunabilir. Bu sebeplerden birisi kişinin titiz olması olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcı daha temiz bir görünüm için arama sayfasını temizleyerek çok fazla kullanıcı birikmemesini sağlayabiliyor. Bu tür kullanıcılar diğer alanlarda da bu şekilde temiz bir kullanım sergileyebiliyor.

instagram takipçi satın al