İnstagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

İnstagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

İnstagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

İnstagram hesap dondurma kullanıcıların en çok merak ettiği konulardan birisi olarak bizleri karşılıyor. Bu konuda bu soruya açıklık getiriyor olacağız.

Günümüzün en büyük sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram’da kullanıcılar keyifli vakitler geçirmeye çalışıyor ve farklı aktiviteler yapmaya çalışıyor olsa da bazı kullanıcılar Instagram’dan sıkılabiliyor veya yeni hesap açmak için hesabını kaldırmak isteyebiliyor. Bazıları psikolojik sebeplerden dolayı böyle bir karar alabiliyor. Şunu belirtmek istiyoruz ki her kullanıcı Instagram hesabını tamamen kapatmak istemeyebilir. Bazıları hesabı geçici bir süre kapatma kararı alabilir. Bunun için Instagram hesabını dondurmak gerekiyor.

İnstagram Hesap Dondurma

Instagram hesabını kapatmak isteyen bir kullanıcının uygulayacağı bazı adımlar bulunuyor. Bu adımları sizler için açıklamak istiyoruz. Öncelikle yapılması gereken şey Instagram uygulamasına girmek. Instagram’a girdikten sonra profile ve ardından “Profil Düzenle” kısmına giriş yapmak gerekiyor. Bu kısımlara giriş yaptıktan sonra kullanıcı alt kısımda yer alan “Hesabımı geçici olarak kapat” bağlantısına tıklamalı.

Instagram için gerekli olan bu adımları uyguladıktan sonra sonraki aşamada çıkan sayfada “Hesabını neden kapatıyorsun?” sorusuna bir cevap belirtmek gerekiyor. Eğer gerekli cevap belirtildiyse ardından yapılması gereken işlem “Hesabımı Geçici Olarak Kapat” butonuna tıklamak. Bu butona tıkladıktan sonra hesap geçici olarak kapatılmış hale geliyor. Yani kısacası hesap donduruluyor. Şunu belirtelim ki bu işlem hesaba tekrar giriş yapana kadar geçerli.

İnstagram hesap dondurma işleminin yanı sıra hesap kapatma işlemini de bilmek gerekiyor. Kullanıcılar isteğe bağlı olarak öncelikle hesabın bir yedeğini ayarlar üzerinden alabilir ve sonrasında hesabını kaldırabilir. Öncelikle şunu belirtelim ki bu işlem mobil uygulama üzerinden değil web tarayıcısı ile yapılabiliyor. Bu bağlantıya girdikten sonra öncelikle hesabın neden silinmek istendiğinin belirtilmesi gerekiyor. Sonrasında hesap kaldırma işlemi yapılabiliyor. Bu işlem sonrasında kullanıcıya 30 günlük süre veriliyor. Bu süre zarfında kullanıcı isterse bu işlemi iptal edebilir.

instagram takipçi satın al