İnstagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

İnstagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

İnstagram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

İnstagram hesap silme işlemi yapmak isteyen pek çok Instagram üyesi bulunabiliyor. Instagram’da hesabı tamamen kaldırmak mümkün olmakta.

Sosyal medya mecrası Instagram, kullanıcılara sunduğu ayrıcalıklar ile tanınıyor. Son zamanlarda yaşadığı çeşitli sorunlar ile ön plana çıkan Instagram, yaptığı güncellemelerle yani yeniliklerle tekrardan kullanıcıların ilgisini çekmeyi başarmış olsa da bazı kullanıcılar Instagram’ı çeşitli nedenlerden ötürü bırakmak isteyebilir. Bu bağlamda yapılması gereken şey Instagram hesabını tamamen kaldırma talebinde bulunmak. Kullanıcının bu işlemi uygulayabilmesi için bir yolu bulunuyor.

İnstagram Hesap Silme İşlemi

Instagram hesap silmeyi kolaylaştırmak için bir sayfa kurmuş durumda. Kullanıcıların bir hesabı silmesi için öncelikle bu bağlantıya tarayıcı üzerinden girmesi gerekiyor. Tarayıcı üzerinden bağlantıya girildikten sonra hesap ismi görülüyor. Eğer hesabın doğruluğu onaylanıyor ise bir sonraki aşamada hesabın neden silindiğine dair bilgi verilmesi gerekiyor. Kullanıcı isterse bilgi vermeden hesabı kaldırabiliyor. Hesap silme nedenleri arasında gizlilik endişeleri, başka bir amaç veya yeni hesap gibi çeşitli sebepler belirtilebiliyor.

İnstagram hesap silme işlemi bu aşamadan sonra butona tıklanarak yapılıyor. Hesabı kaldırma butonuna basan kullanıcı bu aşamadan sonra hesap kaldırma işlemine resmî olarak başlamış bulunuyor. Hesap kaldırma işlemi başladıktan sonra kullanıcıya 30 günlük bir süre daha tanınmış olmakta. Bu süre içerisinde kullanıcı isterse bu talebi iptal edip tekrardan hesabına kavuşabiliyor. Şunu belirtmek istiyoruz ki bu işlemi uygulamadan önce hesap yedeği almak gerekebilir. Bu sayede kullanıcı hesabını tamamen kaldırmadan önce hesap bilgilerini almış olur.

Bir Instagram hesabını kaldırırken bazı kullanıcılar farklı bir hesabı silmek isteyebilir. Bunun için o hesaba giriş yapmak ve sonrasında bu adımları uygulamak gerekiyor. Şunu belirtelim ki hesap kaldırma işlemi başladıktan sonra bu işlem 90 güne kadar sürebiliyor. Yani kullanıcıların verilerinin tam olarak kaldırılması boyuta bağlı olarak 90 günü bulabiliyor. Ayrıca Instagram’ın yaptığı açıklamaya göre kişisel verilerin yedek depolama alanında tutulabileceği de söylenenler bilgiler arasında.

instagram takipçi satın al